Title
Úvod Zajímavosti Moderní bydlení
Moderní bydlení
AdventureKdyž vidíme vyrůstající nové rodinné vilky a moderní bytové domy, napadne nás, jak asi vypadá moderní bydlení? Co vše se pod tímto pojmem skrývá? K modernímu bydlení patří jistě dobře situovaný dům nebo byt tak, abychom měli dostatek denního světla tam, kde je potřebujeme, vybavení elektrickými pomocníky, elektronikou pro volný čas a nezbytným PC, který už se stal pomalu součástí našeho každodenního života. Dalším předpokladem moderního bydlení je prostor. Je třeba najít místnost, kde se bude rodina scházet ke společně stráveným chvilkám např. k nedělnímu obědu, ale také místo, kde bude každý mít svůj prostor, ve kterém se může realizovat, děti svůj pokojíček a rodiče nějakou pracovnu, kde budou trávit čas s povinnostmi, které dnešní doba přináší.
K takovýmto prostorům patří například prádelna, pracovna apod. Dalším společným místem je obývací pokoj, který bývá i tím nejčastějším místem společných setkání při jídle, jelikož se stále častěji spojuje s jídelním koutem a moderní kuchyní. Je ale také prostorem pro relaxaci všech členů rodiny. Obývací pokoj už ale vypadá jinak než kdysi před lety. Před pár lety dominovala obývacímu pokoji stěna „až ke stropu“, na podlaze ležel huňatý koberec a na stěny byly polepeny tapetami. V dnešní době je kladen velký důraz především na podlahovou krytinu a stěny, protože lapač prachu, kterým koberec jistě byl, pomalu nebo spíš rychle, začíná ustupovat do pozadí. Na podlaze se nám objevuje stále častěji tzv. plovoucí podlaha, která je jistě velmi dobrou volbou, pokud zvolíme kvalitní dřevo, ale taky se nám může stát, že v rámci šetření dáme přednost levnější variantě, která je na trhu dostupná a plovoucí podlahu můžeme za pár let měnit. Moderním hitem dnešní bydlení je bezesporu použít keramické dlažby a obklady. Má své výhody i nevýhody. Velkou výhodou dlažby je její živostnost, která je nesrovnatelně vyšší s jinými podlahovými krytinami a snadná údržba, ve „věku“ alergií také není zanedbatelná. Krásné dlažby v imitaci dřeva si můžeme prohlédnout zde na stránkách online fotogalerie koupelen. Dlažby se však na trhu objevují v mnoha provedeních, barvách a formátech, výběr je opravdu velmi široký.
Velkou změnu zaznamenává také pokrytí stěn, kde tapetu pomalu vystřídala omítka a tu začíná v moderním bydlení nahrazovat obklad. Spektrum obkladů je v dnešní době tak široké a kvalita designu tak velká, že někdy budeme mít opravdu potíž rozeznat, čím jsou stěny pokryty. Přitom údržba a životnost s předchozími verzemi jistě hraje velký prim. Existuje velké množství výrobců, specialisty v tomto oboru jsou Italové, kde je výroba produktů jako jsou keramické obklady a dlažby velmi rozšířena a v důsledku konkurence a snahy udržet se na trhu, je nabízena stále větší kvalita jak v oblasti technického, tak designového zpracování. Totéž platí o koupelnách, kuchyních, ale i ložnicích, kde se dlažba a obklad stává stále častější variantou. Na mnoha webových stránkách najdeme jak keramické dlažby www.keramickadlazba.cz, tak i velké množství ukázek realizací, které nás nasměrují tam, kde zjistíme, co by bylo pro náš dům či byt to nejlepší.
S nabídkou obkladů a dlažeb, která v dnešní době na trhu je, nebude jistě problém upravit své moderní bydlení tak, aby vyhovovalo našim požadavkům a abychom se do takého domova rádi vraceli ke své rodině a k doplnění psychických i fyzických sil pro dny příští.
 
TOPlist