Title
Úvod Zajímavosti Ergon - Green Tech
Ergon - Green Tech

Obr.1SK zaj ErgonGreenTechDovolím si Vám představit velice zajímavou sérii keramických dlažeb, která je krásnou imitací kamene. Společnost Lea ve své kolekci Basaltine Stone Project vsadila na přirozenou eleganci kamene a vytvořila dlažby, které splňují i ty nejnáročnější estetické požadavky architektů. Tyto dlažby jsou vyráběny hned v několika odstínech černé a šedé, a až ve čtyřech povrchových úpravách, z nichž některé jsou vhodné, ba přímo předurčené, i do venkovního prostředí.

Čtyři formáty, které můžeme mimo jiné mezi sebou kombinovat, nám nabízí velké množství variací. Jedná se o formáty  30x60 cm, 60x60 cm, 75x75 cm a formát opravdu větších rozměrů  60x120 cm. Víte, jak rychle půjde s takovýmito formáty pokládka od ruky? Tuto dlažbu můžeme použít i ve velkých prostorách, kde vynikne její krása, a to jak na podlahy, tak jako obklad stěn. Zdobit můžeme mozaikou, kterou zde máme k dispozici jak v klasickém provedení čtverečků, ve formátu 28,5x28,5 cm, či skládanou na cihlu, která je mimo jiné velmi ozdobným prvkem, kterým můžeme obložit třeba jednu ze stěn. Na tuto mozaiku, nazvanou muretto, výrobce použil formátu   30x60 cm.

A ještě další velkou zajímavostí je tloušťka obkladu Slim a to jen 3 mm. Je tedy možné obkládat na stávající podklad, bez bourání, a velmi rychle a pohodlně. A to už stojí za to, této sérii věnovat trochu pozornosti. Co Vy na to, zkusíte se na ni podívat? 

 
TOPlist