Title
Úvod Zajímavosti Ceramica Lord - série Freedom a View
Ceramica Lord - série Freedom a View

Lord_View_4d2d7ef79c84f_260x260Ceramica Lord je italská společnost zabývající se výrobou keramických obkladů a dlažeb. Vznikla v roce 1973 v Modeně. Postupem času se díky sledování trhu, požadavků zákazníků, zvyšování kvality a inovaci technologií dostala mezi špičky na trhu. Keramička Lord se vyznačovala především výrobou obkladů na keramickém střepu. Od roku 2005 doplňuje svoji nabídku a sortiment rozšiřuje o výrobu keramických dlažeb.  Společnost Lord se zaměřuje především na interiér, nejvíce pak na koupelny. Díky neustálým investicím do výzkumu, vývoje a kvalifikovanosti pracovníků je společnost stále na vrcholu a udává momentální trendy.

Read More

Sérii Freedom vytvořila keramička Lord převážně v neutrálních jemných odstínech šedivé a hnědé barvy. Obklady můžou vyvolávat dojem šmouh, ve kterých se střídají tmavé odstíny se světlejšími. Kolekce působí nevšedně, harmonicky, sladěně a útulně. Povrch zdobí jemný reliéf navozující dojem jakoby škrábanců. Freedom je vyráběna v pěti světlých odstínech Freedom Bone, Freedom Noce, Freedom Moka, Freedom Grigio a Freedom Neutro. Všechny obklady včetně dekoračních mají rozměry 20x56 cm. U odstínů Freedom Noce, Freedom Bone a Freedom Neutra pak výrobce nabízí dekorační obklady se vzorem tenounkých větviček či stonků s listím. U barev Freedom Moka a Freedom Grigio jistě oceníte výběr ze čtyř listell. V této sérii mechybí samozřejmě ani pro Lord tolik typická mozaika. Ta je součástí všech pěti barevných variant a její rozměry jsou 30x30 cm. Série od výrobce Ceramica Lord i jiných předních světových výrobců keramických obkladů a dlaždic můžete najít například na stránkách e-shopu, kde jsou jak zajímavé ceny, tak možnosti požádat o specielní cenovou nabídku.

Kolekce View je skvostem mezi sériemi keramičky Lord. Tvoří ji šest barevných odstínů a velké množství designových prvků. Ke každé z barev View Neutro, View Viola, View Black, View Bone, View Noisette i View Moka patří spousta zdobených obkladů a dekorativních prvků. Kromě listell, kterých je v této sérii opravdu velké množství, mají všechny obklady velikost 20x56 cm. Mezi nejkrásnější designové prvky patří například obklad, jehož reliéf připomíná stočené lístky, které tu a tam doplňují třpytivé kamínky. Za další skvost můžeme označit obklad světlý obklad se zlatavým motivem růže, nebo s motivem čtverců a kruhů. Ani zde nechybí mozaika o rozměrech 28x28 cm a odstínech View Noisette, View Moka, View Viola, View Black nebo dlažba View Brown, View Lavanda a View Black. Kolekci si můžete prohlédnout třeba na stránkách studiokoupelen.cz. Kromě společnosti Lord zde najdete projekty a série od společností jako je Atlas Concorde, Ascot, Powergres nebo Refin.

Aby si keramické obklady a dlažby zachovaly pro Vás svoji krásu a půvab i po letech, je potřeba věnovat jejich výběru patřičnou péči. Jak na to se dozvíte na informačním portále keramickadlazba.cz. Kromě rad a tipů se zde dočtete i o novinkách v materiálech, designu nebo o chystaných veletrzích a jiných akcích, které se obkladů týkají.

 
TOPlist