Title
Úvod Zajímavosti Casalgrande Padana - série Novecento
Casalgrande Padana - série Novecento

Casalgrande Padana je italskou společnosti zabývající se výrobou keramických obkladů a dlažeb. Její vznik se datuje až do roku 1960, čímž se řadí mezi nejstarší keramičky v Itálii. Casalgrande Padana využívá nejmodernější technologie, průběžně inovuje a vylepšuje své výrobky tak, aby odpovídali nejnovějším trendům a nárokům zákazníka a zlepšuje zákaznický servis. Díky již zmiňovaným inovacím zaručuje Casalgrande Padana dlouhou životnost a vysokou kvalitu svých keramických obkladů a dlažeb.

Při pohledu na sérii Novecento se Vám jistě vybaví stará dlažba, kterou jste mohli vídat u svých tetiček a strýčků někdy v sedmdesátých letech. Svým způsobem evokují dojem žuly. Barevně se ladí především do krémových, šedých a žlutých odstínů Novecento Mackintosh, Novecento Wright, Novecento Le Corbusier, Novecento Costa, Novecento Aalto, Novecento Rossi, Novecento Morris, Novecento Sant Elia, Novecento Gaudì. Jedinou výjimku tvoří dlažba Novecento Gropius, která je vyráběna v červeném tónu. Keramická dlažba Novecento se dělá v jediném formátu 40x40 cm a se dvěma typy povrchu – leštěném a broušeném. Malý výběr rozměrů vyvažují u kolekce Novecento dekory. Jejich hlavním námětem jsou přesné a rovné linie a jemné pohrávání si s převážně neutrálními barvami.
Pokud Vás série Novecento zaujme, určitě si prohlédněte fotografie realizací, ve kterých byla použita. Najdete je například na online fotogalerii. Mimo výrobce Casalgrande Padana zde máte možnost shlédnout i desítky dalších zahraničních výrobců s dohromady více než stovkou kolekcí.

 
TOPlist