Title
Úvod Zajímavosti Apavisa - Patina
Apavisa - Patina

Obr.1Sk Apavisa PatinaSérie Patina je jednou z velmi zajímavých sérií keramických dlažeb a obkladů španělského keramického výrobce, společnosti Apavisa.  U této série si výrobce vzal inspiraci z kovu a to ne z kovu ledajakého, ale z kovu, poznamenaného stárnutím a korozí.

Tato slinutá dlažba, kterou můžeme použít jak na podlahy, tak jako obklad stěn, je vyráběna ve čtyřech barevných provedeních, v barvách bílé, černé, zelené a v barvě mědi. Green a copper mají vytvořen design kovu mícháním různých barev, u černé a bílé je docíleno kovového efektu mícháním barevných odstínů téže barvy.

Můžeme vybírat povrchovou úpravou lappato nebo přírodní – natural – na výběr mám čtyři formáty, které můžeme různě kombinovat. Jsou to dva velkoformáty 45x90 cm a 22,5x90  cm nebo čtverce 60x60 cm a 30x30 cm. Krásným dekoračním prvkem, kromě listel,  jsou zde mozaiky. Je jich na výběr hned několik, mozaika skládaná ze čtverečků 5x5 cm či další mozaiky, tvořené různě širokými obdélníky. Přesto, že se jedná o imitace tak zvláštního materiálu jako je zkorodovaný kov, výsledný efekt vyzní velmi zajímavě, interiér působí sice originálně, ale přitom jemným a moderním dojmem. 

 
TOPlist