Title
Úvod Zajímavosti Impronta - Lurex
Impronta - Lurex

 

Impronta_lurex.jpgMezi největší špičky ve světě italských keramických obkladů a dlažeb zařazujeme již několik let prosperující společnost Impronta. Dynamická a inovativní keramička vznikla sloučením dvou podniků zabývajících se výrobou a prodejem keramiky. Během několika posledních let investovala především do nových výrobních technologií. Impronta patří mezi jedny z mála společností, které se zabývají kompletním sortimentem keramických výrobků. Díky novým technologiím vždy spolehlivě uspokojí potřeby trhu a zákazníků.

 

U převážné většiny svých sérií se nechala keramička Impronta inspirovat kameny. Lurex je ale výjimkou. Jedná se o důmyslnou, moderní a originální kolekci, jejíž předlohou se stal textil. Každá dlažba nebo obklad Lurex má povrch připomínající strukturu tkaniny. U těchto keramických obkladů a dlažeb společnost Impronta zkombinovala jemné barvy se světlejšími a tmavšími odstíny, které ještě více podtrhují dojem látky či koberce. O tom, co vnuklo keramičce nápad vytvořit kolekci právě v tomto stylu, vypovídají i samotné názvy barevných variant Lurex Cotton (bavlna), Lurex Lamé, Lurex Viscose (viskóza), Lurex Modal, Lurex Flax (len) a Lurex Silk (hedvábí). Pro představu najdete tyto obklady na fotografiích realizací na webové galerii. Kromě klasických obkladů uvidíte i mozaiky s květinovým vzorem a další dekorační prvky.

Sérii Lurex si můžete pořídit jak s leštěným, tak i s matným povrchem. Lurex můžeme zařadit mezi velkoformátové obklady, protože nejmenší obklad má rozměry 30x60 cm, další dva formáty potom 60x60 cm a největší 45x90 cm.

 
TOPlist